Choď na obsah Choď na menu
 


Správa o činnosti klubu za rok 2015

CC Piešťany  výročná členská schôdza

12-12-2015

Správa o činnosti klubu za rok 2015

 

Rok 2015 sme začínali 46. Národným zrazom organizovaným CC Bratislava cez Veľkú noc v Dunajskej Strede. Účasť našich členov bola poznamenaná tým, že sa zraz konal cez Veľkú noc.  Napriek tomu je nutné zraz hodnotiť ako veľmi úspešný. Poriadateľ akciu zvládol výborne za účasti väčšiny svojich členov. Začiatkom mája sme pokračovali  stretnutím v Nižných Kamencoch. Nasledoval už druhý ročník rybárskych pretekov v kempe Apollo. Účasť aj úroveň stretnutia bola lepšia ako rok pred tým, čo bolo dané aj lepším počasím.  Treba poďakovať Sulákovcom a ostatným aktívnym účastníkom stretnutia. Niektorí naši členovia sa zúčastnili následne na 54. ER v Polskej Swidnici.

            Prvý júnový víkend patril Otvoreniu kúpeľnej sezóny a nášmu zrazu. Na tomto zraze sa zúčastnilo 73 posádok. Pri hodnotení musím povedať, že mi bolo ľúto našich hostí – speváčky a harmonikára, napriek ich snahe sa nepodarilo dostať ani poriadateľov zo stanu a na druhej strane malo nečakaný úspech ohnisko a opekanie z vlastných zásob. 

            Päť našich posádok sa zúčastnili 82. FICC Rallye  na ostrove Pag v chorvátsku Auderovci, Bučkovci,  Michalcovci, Sulákovci, Kankovci a Mišurovci a v kolektíve 19 posádok zo Slovenska sa nestratili. Najväčšia delegácia na FICC  od čias Vysokých tatier bola ukážkou aktívnej účasti všetkých zúčastnených na celej akcii. Zároveň boli vzorými reprezantantami všetkých slovenských karavanistov najmä počas našej akcie pre všetkých účastníkov Rallye. Je nutné opakovane všetkým poďakovať za vzorný výkon a vzájomnú spoluprácu. Zároveň to bolo ukážkou toho, že sa vieme prácou pre druhých zabaviť a mať z nej radosť. Proste boli sme  správna partia. Ešte raz ďakujem.   Dve naše posádky sa zúčastnili na netradičnej Adria rallye v Umagu. Akcie s ohľadom na poriadanie FICC bola v inom termíne a mala účel udržať kontinuitu poriadania tejto akcie. Tak aj celá akcia dopadla. Hneď potom bola v Maďarsku 19. Dahlie rallye  a oslava 50 rokov Maďarského karavaningu.

Po tradičnom vinobraní v Pezinku bola naša rozlúčka so sezónou, spojená s rozlúčkou s kempom. Zabíjačka  a celý zraz dopadli perfektne, chvála sa hrnula zo všetkých strán.  Do činnosti sa zapojila  aktívne väčšina našich zúčastnených členov.  Stále však  niektorí zabudli, že je to akcia, ktorú poriadame  a nestačí sa iba zúčastniť. Napriek tomu, že nás tam bolo 17 posádok niektoré činnosti nemal kto robiť.  Treba si opakovane pripomenúť, že keď akciu robíme , je schválená v pláne viete o tom celý čas, je treba si naplánovať čas tak aby ste prišli. Keď to nejde s karavanom tak sa zastavte aspoň na nejaký čas pozrieť sa či nie je treba v niečom pomôcť.  Pre niektorých je to normálne, majú pracovné povinnosti, tak sa zastavia prinesú niečo do tomboly a pomôžu aspoň takto. Poďakovanie patrí celej rodine Michalcovcov, Šiskovcov, Pokrývkovcov a mnohým ďalším.

            Za zmienku ešte stojí, že sa nám podarilo prešlapať si cestičku na Výtoky a niekoľko posádok sa zúčastnilo divokého víkendu na Výtokoch. Tu treba poďakovať ing. Mitošinkovi za sponzorské pokosenie lúky.  V prípade záujmu je možné takúto akciu zopakovať.  Je nutné si uvedomiť, že príprava lúky niečo stojí, rovnako treba uhradiť nejaké poplatky Lesom SR, takže ani tieto akcie nie sú zadarmo.  Stále je tu ešte nutnosť doriešiť elektriku.

            Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podielali aktívne na činnosti klubu, najmä však členom výboru, ktorí zaistili prípravu všetkých akcií, aktívne sa zúčastnili na ich organizovaní.  Výbor sa stretol iba pár krát, vždy keď to bolo treba pred akciou.  Počas roka boli zaistené nové tričká s logom CC Piešťany.  Nie všetci členovia si ich doteraz prevzali. 

            Prehľad účasti našich posádok na vybraných akciách v roku 2015 : 46. Národný zraz 5 posádok, Športové dni karavanistov Poľný Kesov 3 posádky, Jarné stretnutie karavanistov Nižné Kamence 2 posádky, II. Medzinárodné rybárske preteky Lednice 6 posádok, Zraz Poľný Kesov  1 posádka, Rallye Európa Swidnica 1 posádka, OLKS Piešťany 17 posádok, 82 . FICC Straško 6 posádok, Zraz karavanistov u Pullmana 9 posádok, 47.RCC  Rudava 2 posádky,   16.Adria rallye Umag 2 posádky, Jesenné stretnutie Diakovce 7 posádok, 43. Český národný zraz 1 posádka, Malokarpatský zraz Pezinok 3 posádky, Zabíjačka v kempe 18 posákok.....

Ešte raz vám všetkým ďakujem za pomoc pri úspešnom absolvovaní uplynulého roka 2015.